Ekologické balení

Balení a expedice je hlavní náplní veškerého internetového prodeje.

Taky naše firma posílá velké množství balíků měsíčně. Věřte tomu, že je to tedy veliká hromada krabic a výplní, kterou vyprodukujeme. A tahle hromada může, ale taky nemusí být šetrná k přírodě. Je to pouze o celkovém přístupu k věci. Jednoduše je to o tom, jaké má firma priority. V naší firmě máme jasno :-)

U většiny e-shopů to vypadá následovně

Většinou se to dělá tak, aby to bylo pro firmu co nejlevnější, nejpohodlnější. Důraz se klade na to, aby se co nejvíce vydělalo a nemuselo se to příliš řešit. Z obchodního hlediska by to člověk dokázal pochopit, ale co naše planeta??

Firmy nechávají vyrobit nové krabice v několika nejvhodnějších rozměrech na míru. Jako výplně se používají plastové nafukovací polštářky a krabice se většinou obalí plastovou lepící páskou.

Zboží je sice zabaleno, ale bohužel je zároveň spousta zbytečného plastového odpadu. My se snažíme dělat věci jinak.

A jak?

Za 20 let, kdy jsme na trhu, tak se i náš pohled na prodej mění a vyvíjí. Věříme tomu, že již máme za ty roky dost vychytaný systém. A opravdu dost velkým způsobem přispíváme k tomu, aby na světě bylo trošku lépe.

Krabice:

  • Nelekejte se toho, že vám třeba naše zboží dorazí v krabici od bot, hraček, atd….Snažíme se opakovaně používat ty, ve kterých nám chodí zboží.
  • Dokonce jsme tak daleko, že máme několik spřízněných duší a firem, které pro nás krabice sbírají. Jednou za čas pak přijedeme, naložíme plné auto a můžeme balit :-)
  • Jinak existuje firmu Recyklbox. Tato firma skupuje buď již použité krabice nebo takové, které by jinak skončily někde v kontejneru na papír.

Výplně:

  • výborná věc je skartovačka ( papíry ha vyhození se skartují a my je používáme dále jako výplně)
  • jindy zase používáme kartonovou střiž. Výplň ze starých krabic a roztrhaných krabic.
  • stejně tak opakovaně používáme výplně, které nám v balících chodí (samozřejmě i ty plastové)

Jak chráníme křehké zboží?

  • od dodavatelů nám v nějaké míře chodí i klasická bublinková folie, tak ji rádi dáváme druhou šanci
  • nové bublinkové obálky nekupujeme, používáme jen ty už jednou použité
  • často požíváme obálky z recyklovaného kartonu, které slouží stejně dobře

Stojí nám to za to?

Určitěěě! Je to podstatně složitější a dražší cesta. Ovšem naše firma to vlastně jinak neumí. Vyrábíme, prodáváme ekologické a přírodní produkty a na druhé straně máme likvidovat přírodní prostředí :-)

Vše co děláme je z hlubokého přesvědčení, že je to tak nejlepší. Každý jedinec může přeci svým konáním způsobit změnu. Tak jsme začali u nás.

A co dál?

Určitě s nápady na ekologické balení nekončíme. Náš sen je, abychom se co nejvíce přiblížili skutečné expedici zero waste :-)